Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z uczniami dotyczące projektu w ramach Erasmus+

W dniu 8 czerwca 2015 roku o godzinie 16.00 odbyło się informacyjne spotkanie osób odpowiedzialnych za realizację unijnego projektu ,, Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora: Kształcenie i Szkolenia Zawodowe" z programu Erasmus + z uczniami ŁCKUWŁ w Łowiczu.


Wstępne słowa do zgromadzonych na sali 18 słuchaczy skierował dyrektor szkoły - Pan Tadeusz Żaczek, który krótko nakreślił cele i jednocześnie wyraził zadowolenie z faktu, że szkoła będzie realizować takie przedsięwzięcie. Następnie Pani Edyta Karda, nauczyciel języka angielskiego, dokładnie przedstawiła warunki uczestnictwa w projekcie z ramienia programu Erasmus+. W spotkaniu również brali udział nauczyciele - Pani Justyna Baranowska i Pan Krzysztof Pawlina, którzy są odpowiedzialni za realizację zadań w ramach powyższego obszaru.


Uczniowie, którzy zakwalifikują się do projektu, wcześniej muszą złożyć wypełnione formularze rekrutacyjne (rozdano je zainteresowanym podczas tego spotkania) oraz pozytywnie przejść przez test i rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim. Miejscem odbycia praktyki zawodowej będzie miejscowość w Wielkiej Brytanii- Plymouth. Pobyt jest planowany w dniach 7-22 lutego 2016 roku. Uczniowie przed wyjazdem odbędą specjalne zajęcia, które przygotują ich do stażów w ośrodkach szkoleniowych za granicą, w tym zajęcia z nauki języka angielskiego.


Pamiętajmy o tym, że szkolnictwo zawodowe to szansa dla młodych ludzi, by zdobywali odpowiednie kwalifikacje pozwalające im na rozwój zawodowy.

 

Materiał opracował: mgr farmacji Krzysztof Pawlina


2018  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu