Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konferencja prozdrowotna ,,Mówimy STOP papierosom"

W dniu 29 maja 2015 roku w ZSP nr 3 im. Władysława Reymonta odbyła się konferencja prozdrowotna pod tytułem: ,,Mówimy STOP papierosom". Uczestniczyli w niej uczniowie i nauczyciele ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łowicza, wśród nich uczniowie naszej szkoły z klasy I technik farmaceutyczny. Patronat nad imprezą objęli: WODN w Skierniewicach, Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Łowiczu, ZSP nr 3 w Łowiczu. Spotkanie składało się z wykładów, prelekcji poświęconych zagadnieniom palenia papierosów, stosowanie e-papierosów. Jeden z wykładów: ,, Nikotyna i substancje smoliste a zdrowie człowieka?" został wygłoszony przez nauczyciela naszej szkoły - Krzysztofa Pawlinę. Całość została uświetniona występami artystycznymi przygotowanymi przez uczniów klas pierwszych ZSP nr 3 w Łowiczu, które niejako rozdzielały kolejne wystąpienia poświęcone nałogowi nikotynizmu i jego skutkom. Spotkanie miało nie tylko przesłanie czysto naukowe, w dużej mierze zaś wychowawcze. Uczniowie z naszej szkoły, którzy brali udział w konferencji, pozytywnie odnieśli się do zasadności podejmowanej tematyki oraz byli zadowoleni z występów artystycznych podczas tego wydarzenia.

Materiał opracował : mgr farmacji Krzysztof Pawlina


2018  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu