Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rajd rowerowy - "Odjazdowy Bibliotekarz"

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu wspólnie ze Szkołą Policealną Samorządu Województwa Łódzkiego w Łowiczu po raz drugi organizowali rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”.

W ubiegłym roku rajd odbywał się szlakiem łowickich bibliotek. W tym roku odjazdowi bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek, bibliotek i jazdy na rowerze - w pomarańczowych koszulkach i kamizelkach - pokonali dłuższą trasą.
25 maja o godz. 15.00 spotkali się przed siedzibą Biblioteki Pedagogicznej w Alejach Sienkiewicza (Dom Nauczyciela) skąd, unikając ruchliwych tras, pojechali do Zdun. Tam zwiedzili Bibliotekę Publiczną i Dom Kultury, obejrzeli wystawę eksponowaną w czytelni. Metą rajdu był Skansen w Maurzycach, gdzie „rajdowiczów” przywitała kapela ludowa. Uczestnicy rajdu zwiedzili zabytki architektury dawnego Księstwa Łowickiego. Na uczestników rajdu czekał ponadto: konkurs wiedzy o historii i tradycjach regionu Łowickiego oraz loteria fantowa z nagrodami.
W tym roku, podobnie jak w poprzedniej edycji, rajdowi towarzyszyła akcja „Uwolnij książkę”, w ramach której uczestnicy mogli wymieniać się przeczytanymi już książkami.
Na zakończenie rajdu odbyło się wielkie grillowanie.


2018  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu