Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasi absolwenci:

„Przyjaźń zawarta w dzieciństwie i młodości to jedyne, co nie umiera wcześniej niż my" (Henryk Mann).

Tymi słowami rozpoczął się III Zjazd Absolwentów naszej szkoły. Co cztery lata spotykamy się na kolejnym Zjeździe. We wrześniu 2012 odbył się VI Zjazd. Zjazdy Absolwentów są tradycją naszej szkoły.
Twierdzimy, że przeszłość ma swój urok i warto go pielęgnować, bo w przeszłości tkwi cząstka każdego z nas, cząstka teraźniejszości, bo przecież „przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej".

Nasza szkoła utrzymuje kontakty z absolwentami nie tylko podczas Zjazdów Absolwentów, ale także na bieżąco np.: na portalach społecznościowych, podczas spotkań indywidualnych, rozmów telefonicznych, spotkań wychowawcy z klasą, a także na gruncie zawodowym – odbywając staż zawodowy, współpracując i studiując.
Absolwenci utrzymują wieloletnie kontakty po ukończeniu szkoły na gruncie prywatnym: organizują wspólne spotkania koleżeńskie i z wychowawcą klasy, zapraszają siebie nawzajem i swojego wychowawcę nawet na uroczystości rodzinne.
Nauczyciele naszej szkoły służą radą i pomocą absolwentom w zakresie znalezienia miejsca odbycia stażu zawodowego i miejsca pracy, udzielają także konsultacji zawodowych, dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym. Jako kierownicy aptek i placówek ochrony zdrowia zatrudniają także byłych uczniów.
Nasi absolwenci są osobami przedsiębiorczymi stworzyli sobie i swoim kolegom z klasy miejsca pracy, będąc właścicielami i kierownikami aptek, sklepów medycznych i zielarskich, przedstawicielami handlowymi w firmach farmaceutycznych.

Są poszukiwani i doceniani przez pracodawców w kraju i za granicą(Niemcy, Anglia, Holandia, Belgia i inne). Nasi absolwenci byli i są nauczycielami naszej szkoły. Uczniami naszej szkoły są także dzieci naszych absolwentów.
(Grażyna Tomczyk – wicedyrektor w latach 1990-2010)

 

 Wspomnienia absolwentów:

„Rozpoczynając Szkołę Policealną na kierunku asystentka stomatologiczna byłam już osobą dorosłą, pracującą. W głowie pojawiało się mnóstwo pytań: czy sobie poradzę z nauką? czy pogodzę szkołę z obowiązkami domowymi i zawodowymi? Same wątpliwości i przerażenie. Jak się okazało szkoła stworzyła nam bardzo dogodne warunki. Każdy uczeń dopasował sobie plan lekcji do własnego harmonogramu zajęć; jedni w grupie porannej, drudzy popołudniowej i tak się zaczęło. Moje obawy zaczęły znikać.
Dziś mam już świadectwo i dyplom w garści i jestem dumna, że chodziłam do tej szkoły. Ktoś zapyta dlaczego? Otóż ta szkoła to nie tylko okazały gmach, w którym jest czyściutko, ciepło i przytulnie, jest duży parking, bursa, dobrze wyposażone pracownie, biblioteka, sala gimnastyczna. Ta szkoła to przede wszystkim pracujący tam ludzie poczynając od Pana Dyrektora, nauczycieli i całej obsługi. Urzekli mnie swoim zaangażowaniem, wiedzą, fachowością, kulturą i niesamowitym oddaniem swojej pracy. W dzisiejszych czasach to naprawdę rzadkość. Kadra bardzo dobrze przygotowana, wymagająca, pragnie uczniom przekazać jak najwięcej wiedzy, dbając o przyjazną atmosferę, serdeczność i wyrozumiałość. Z czystym sumieniem mogę następnym pokoleniom polecić wybór tej szkoły, która stale się rozwija, poszukuje nowych możliwości i oferuje nowe kierunki kształcenia.
Niech te wspomnienia będą podziękowaniem dla Pana Dyrektora, nauczycieli i wszystkich tych, którzy dbają o szkołę, za możliwość kształcenia się w tej w szkole i zdobycia kwalifikacji w wybranym przeze mnie zawodzie." - Urszula Rykowska, absolewntka 2014r. na kierunku: asystentka stomatologiczna


"Mimo, iż myśl o farmacji kiełkowała w mojej głowie od dawna, decyzję o podjęciu nauki podjęłam pod wpływem chwili. I tak we wrześniu 2012 roku przekroczyłam mury Szkoły Policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego w Łowiczu. Po powitaniu przez Pa-na dyrektora na uroczystym apelu przeszliśmy do klasy, gdzie wychowawczyni z uśmiechem odpowiadała na wszystkie nasze pytania.
W ciągu mojej dwuletniej nauki w szkole spotkałam nauczycieli, którzy z zaangażo-waniem przekazywali nam wiedzę dotyczącą działania i zastosowania substancji leczniczych, surowców roślinnych, anatomii człowieka, prawa farmaceutycznego; uczyli mikroskopowania, porozumiewania się innymi językami; wskazywali ścieżkę do założenia własnej działalności. Szczególnym miejscem na mapie szkoły była pracownia, gdzie nabywaliśmy umiejętności sporządzania kolejnych postaci leków oraz uczyliśmy się różnych metod badania substancji. Działania te podejmowaliśmy, myśląc o zbliżającym się nieustannie egzaminie zawodowym, szczególnie obawiając się jego części praktycznej. Solidne przygotowanie sprawiło jednak, że zdecydowana większość z nas zaliczyła ten sprawdzian z zadowalającymi wynikami.
Lata spędzone w szkole to również czas przyjaźni, nawiązanych przy okazji wspólnej nauki i pracy. Z uśmiechem wspominam również przerwy między zajęciami, podczas których często omawialiśmy teoretyczne zagadnienia, niejednokrotnie sprzeczając się, kto ma rację. Zawsze jednak mogliśmy liczyć na wzajemną pomoc." - Ela,  absolwentka 2014 na kierunku: technik farmaceutyczny

"Choć minęło lat już tyle, że wspominać nawet wstyd, wciąż w pamięci mamy chwilę, razem tu spędzonych dni. Były smutki i radosci, był śmiech, czsem łzy. Przed oczami obraz gości, to nikt inny tylko MY. Troszkę starsze juz jesteśmy i jestesmy też mądrzejsze, z całą mocą tu podkreślamy, że jedreśmy też ładniejsze. Myślę, że się z tym zgodzicie iż los dla nas był łaskawy. Róznie wiodło nam się zycie, dużonpracy i zabawy. Choć nie każda jest w zawodzie to pamieta kazda z nas i stosuje wciąż na co dzień, to co tu wpajano nam. Mamy ludziom iść z pomocą, mamy wiedzę naszą szerzyć. Każda czyni z całą mocą to, by dobrze zycie przeżyć. Proszę przyjąć nasze dziękowanie, za te lata tu spędzone, za tak godne wychowanie i za serce w nas włożone." (Słowa te pochodzą z pięknej laurki dla Pani Grażyny Tomczyk, podpisałi: Jolanta Jędrzejczyk, Irena Kępka, Teresa Gromek, Izabela Orlinska - Zapezałek, Bobumiła Gogola, Monika Stasiak, Bożena Fabjakowska, Małgorzata Kwasto, Katarzyna Rychlewska, Renata Sławińska, Hanna Wiśniewska, Urszula Sukiennik)

"Chciałem serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi za umożliwienie podwyższenia kwalifikacji zawodowych oraz rozwijania zainteresowań w ŁCKU poprzez moją edukację na kierunku ratownik medyczny. Muszę przyznać, ze zarówno dobra atmosfera na wykładach, ćwiczeniach oraz wykwalifikowana kadra, która przekazywała wiedzę na zajęciach, przyczyniła się do osiągnięcia wysokiego wyniku podczas egzaminu potwierdzającego moje kwalifikacje zawodowe. Bardzo dziękuję Panu, nauczycielom, pracownikom ŁCKU za mile i efektywnie spędzoną obecność na zajęciach." - Tomasz Ledzion, absolwent 2014 na kierunku: ratownik medyczny

 


2017  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu