Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Technik farmaceutyczny (S) - 2 lata


Kształcenie techników farmaceutycznych odbywa się w formie stacjonarnej w dwuletniej szkole policealnej na podbudowie szkoły średniej. 


Treści objęte podstawą programową realizowane są w formie:
- zajęć teoretycznych w ramach przedmiotów: psychologia, zagadnienia zawodowe, elementy ustawodawstwa i ekonomiki farmaceutycznej, podstawy anatomii, fizjologia, farmakologia; ratownictwo, zdrowie publiczne, informatyka i technika komputerowa w aptece, farmakognozja, technologia postaci leków, farmakologia, chemia leków, analiza leków;
- ćwiczeń w pracowniach: technologii postaci leków, zielarskiej, laboratorium analizy leków, komputerowej;
- zajęć praktycznych i praktyki zawodowej w zakładach pracy: apteki, hurtownie farmaceutyczne, laboratoria galenowe.

Absolwenci szkoły uzyskują tytuł zawodowy: technik farmaceutyczny umożliwiający podjęcie pracy i dalsze doskonalenie zawodowe. 


Miejsca pracy technika farmaceutycznego to: apteki ogólnodostępne typ A i zakładowe, punkty apteczne; sklepy zielarsko-medyczne, zielarsko-drogeryjne i ze sprzętem medycznym; hurtownie farmaceutyczne laboratoria galenowe, naukowo-badawcze i toksykologiczne stacje sanitarno- epidemiologiczne.

 


2018  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu