• W 1954 roku w Łowiczu powstała trzyletnia Panstwowa Szkoła Pielegniarska.

• Dnia 18 maja 1960 roku Minister Zdrowia powolał 4–letnie Państwowe Liceum Pielęgniarstwa w Łowiczu.

• Od 1965 roku szkoła funkcjonowała jako 5–letnie Liceum Medyczne.

• Uchwałą Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej z dnia 13 lutego 1973 roku szkole nadano imię Mikołaja Kopernika.

• W 1983 roku szkoła stała się zakładem zbiorczym pod nazwą Zespół Szkół Medycznych w Łowiczu, w skład którego wchodziły: Liceum Medyczne im. Mikołaja Kopernika i Medyczne Studium Zawodowe.

• Na bazie Zespołu Szkół Medycznych w 1990 roku powstała 2–letnia Szkoła Pracowników Służb Społecznych w systemie zaocznym.

• W 1992 roku MZiOS podjęło decyzję o zakończeniu naboru do liceów medycznych.

• Chcąc wykorzystać bazę lokalową i dydaktyczną oraz włączyć się w nowy trend rozwoju oświaty, polegający na rozszerzeniu sieci szkół ogólnokształcących, kierownictwo szkoły, w porozumieniu z władzami wojewódzkimi, postanowiło otworzyć w istniejącym obiekcie Liceum Ogólnokształcące.

• W roku szkolnym 1995/96 pierwsi absolwenci tego liceum otrzymali świadectwa dojrzałości. Zespół Szkól Medycznych w Łowiczu był placówką rozwijającą się bardzo dynamicznie. Wspomniane kierunki i inicjatywy podejmowane przez Radę Pedagogiczną, kierownictwo szkoły oraz ściśle ze sobą współpracującą Radą Rodziców wyznaczają nowe zadania placówce.

• We wrześniu 2003 roku powstało Policealne Studium Medyczne im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, w miejsce zlikwidowanego Zespołu Szkół Medycznych.

• Od 1 września 2005 roku szkoła nosiła nazwę Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu.

• Od 1 września 2013 roku szkoła poszerza swoją ofertę edukacyjną o kształcenie dla dorosłych i przekształciła sie w Łowieckie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu, w skład którego wchodzi: Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu oraz Łowicka Szkoła Policealna Województwa Łódzkiego dla Dorosłych w Łowiczu.

2017  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu