Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak poczuć się dobrze we własnej skórze?

W poniedziałkowe popołudnie i wieczór dziewczęta z Internatu SOSz-W mogły poczuć się jak prawdziwe klientki w salonie kosmetycznym. A to wszystko za sprawą wizyty złożonej w pracowni kosmetycznej Łowickiego CKU WŁ przy Ułańskiej 2. Spotkanie zostało zaaranżowane przez nauczycieli wychowawców oraz młodzież z Bursy SWŁ w Łowiczu, na stałe współpracujących z młodzieżą i wychowawcami z ośrodka.


Celem tej wizyty był udział dziewcząt w zabiegach pielęgnacyjnych twarzy i dłoni. Spotkaniu dowodziła pani Martyna Kowalczuk, która na co dzień prowadzi zajęcia z kosmetologii na kierunku technik usług kosmetycznych. Asystowały jej uczennice drugiego roku tegoż kierunku. Najpierw dziewczynki poddały się zabiegowi pielęgnacji dłoni z użyciem parafiny i kremu nawilżającego, a następnie, postępując zgodnie z instruktażem pani Martyny, dziewczęta wykonały na sobie zabieg oczyszczania skóry z peelingiem i maseczką.


Pani Martyna nie szczędziła pochwał świetnie radzącym sobie dziewczętom, które nigdy dotąd nie miały okazji zetknąć się z profesjonalnymi środkami do pielęgnacji, stosowanymi w salonach.


Spotkanie to było przyjemnością dla przybyłej młodzieży oraz lekcją dla uczennic, chcących w przyszłości zostać dobrymi kosmetologami.


Jak poczuć się dobrze we własnej skórze? Dziewczęta z internatu już to wiedzą.


2018  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu