Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kompozycje z kwiatów sztucznych i suszonych

KOMPOZYCJE Z KWIATÓW SZTUCZNYCH
W starożytnej Grecji i w Chinach sztuczne kwiaty wykonywano ze złota i porcelany, a także z ceramiki, emaliowanego metalu, piór, pergaminu i innych materiałów. Pierwsze sztuczne kwiaty robiono z papieru, ale były bardzo drogie. Kwiaty z plastiku powstały kilkadziesiąt lat temu, ale bardzo marnej jakości. W handlu można spotkać sztuczne kwiaty wykonane z lateksu lub pergaminu.

KOMPOZYCJE Z KWIATÓW SUCHYCH
Niektóre kwiaty rosnące w naszych ogrodach znakomicie nadają się do zasuszenia. Można z nich potem wyczarować piękne suche bukiety i kompozycje roślinne, które w zimowe miesiące będą zdobić nasze wnętrza.
Kwiaty bądź owoce przeznaczone do suszenia ścina się zazwyczaj latem i jesienią, kiedy są w pełni dojrzałe. Jeśli zbierzemy je zbyt późno, zaczną się osypywać. Kwiaty na suche bukiety zbieramy tylko w dni bez deszczu – kwiaty nie mogą być nasiąknięte wodą. Kwiaty nadające się na suche bukiety nie tracą po wysuszeniu kolorów i kształtów. Wśród nich są gatunki zarówno wieloletnie, jak i jednoroczne. Są to m. in.: miechunka, nieśmiertelnik, przegorzan, zatrwian wrębny, miesiącznica, mikołajek, lawenda, czarnuszka, suchołuska itp.


A oto kilka prac naszych florystek...


2017  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu