Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z psychoonkologiem

7 listopada 2016r. na zaproszenie Stowarzyszenia Łowickiego Klubu Amazonek, ŁCKUWŁ gościło panią Iwonę Slobodzian doświadczonego pedagoga i psychoonkologa współpracującego z Klubami Amazonek w województwie łódzkim. Temat wiodący spotkania to "Problem onkologiczny w rodzinie". Uczestnikami spotkania były klasy kierunków: technik masażysta, technik farmaceutyczny, technik usług kosmetycznych oraz higienistka stomatologiczna wraz z nauczycielami.
Pani psycholog szeroko przedstawiła problem zdrowia psychofizycznego w aspekcie radzenia sobie ze stresem, emocjami i "służeniem" innym. Dowiedzieliśmy się też jak wygląda krzywa reakcji i zachowań osób w momencie kiedy dowiadują się o chorobie nowotworowej, jak z takimi osobami rozmawiać, jak im pomóc, gdzie jest wówczas miejsce dla osób bliskich. Coraz częściej wśród nas spotykamy osoby chorujące na nowotwory, dlatego warto wiedzieć jak wówczas postępować, ale i samemu umieć walczyć z przeciwnościami, by żyć pełnią życia psychofizycznego.
Spotkanie bardzo udane, na pewno na długo pozostanie w pamięci.


2017  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu