Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt „Staże zagraniczne jako inwestycja w sukces zawodowy”

erasmus1

 

 

 

 

 

 

Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu zostało zakwalifikowane do programu Erasmus+ w ramach projektu 'Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe'.

Projekt 'Staże zagraniczne jako inwestycja w sukces zawodowy' współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach programu Eramsus + będzie realizowany w ŁCKUWŁ w roku szkolnym 2015 / 2016.

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki (przede wszystkim strategię Europa 2020), program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży.

Uczniowie zakwalifikowani do projektu wezmą udział w szeregu dodatkowych zajęć mających na celu przygotowanie ich do odbycia staży zawodowych w Wielkiej Brytanii (Plymouth) w terminie od 7 do 22 lutego 2016 roku. Transport, zakwaterowanie, wyżywienie, opieka koordynatora oraz pomoc tłumacza będą pokryte z funduszy europejskich. Po ukończeniu praktyk uczniowie otrzymają certyfikaty od partnera w projekcie (GrupaTellus), certyfikat Europass oraz dyplomy wystawione przez ŁCKUWŁ w Łowiczu.

Warunki uczestnictwa w projekcie:

  1. Złożenie formularza rekrutacyjnego (załącznik nr 1) w terminie do 15.06.2015 roku. Osoby, które otrzymają powyżej 20 punktów przejdą do następnego etapu.
  2. Test i rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim. 20 osób z najlepszymi wynikami zostanie wybranych do udziału w projekcie (16 uczestników + 4 osoby rezerwowe).
  3. Od miesiąca września 2015 roku do stycznia 2016 roku osoby zakwalifikowane do projektu będą uczestniczyć w:

 - zajęciach z języka angielskiego

 - zajęciach ogólno zawodowych i BHP

 - warsztatach z pozyskiwania dokumentów Europass

 - przygotowaniu prezentacji nt. regionu i kraju ojczystego

 

Każdy uczestnik będzie musiał podpisać deklarację udziału w projekcie. Udział w projekcie jest bezpłatny. Za udział w praktykach beneficjent nie otrzymuje wynagrodzenia oraz kieszonkowego.

Numer wnioski: 2015 - 1 - PL01 - KA102 - 014651

Beneficjent: Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu

W przypadku niepodpisania umowy finansowej przez Marszałka Województwa Łódzkiego p. Witolda Stępnia będziemy zmuszeni odstąpić od realizacji projektu. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zostaną poinformowane o fakcie podpisania / niepodpisania umowy po uzyskaniu takiej informacji przez ŁCKUWŁ w Łowiczu.

Regulamin projektu


2017  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu